تاسیسات

هزینه استانداردسازی موتورخانه‌ها و تاسیسات گرمایشی اعلام شد

علی حجتی پور؛ مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین برخی از فعالیت‌های مهم شرکت گاز استان قزوین را تشریح کرد.

به گزارش عصرسازندگان، ۷٫۵ میلیارد تومان برای استانداردسازی ۸۲۳ تاسیسات گرمایشی و موتورخانه واحدهای مسکونی و کاهش مصرف سوخت گاز در استان قزوین اقدام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: اعتقاد داریم رسانه‌ها در انعکاس خدمات دولت نقش مهم و اساسی دارند و با انعکاس بموقع و مطلوب اقدامات انجام شده می‌توانند امید و رضایت مندی را در جامعه تقویت کنند.

حجتی پور بیان کرد: سوخت گاز حدود ۷۲ درصد سبد انرژی مردم را شامل می‌شود و بدون تردید با همکاری مشترکان باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا با مدیریت مصرف هیچ وقفه‌ای در تامین این انرژی مهم ایجاد نشود.

وی یادآورشد: یکی از کارهای مهم بهینه سازی تاسیسات گرمایشی و سرمایشی است تا میزان مصرف کاهش یافته و از هدر رفت انرژی جلوگیری شود که در این راستا بایستی بر اساس اسناد بالادستی تا سال ۱۴۲۰ حداقل ۲۰ درصد انرژی‌های مصرفی کشور از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود و در این راستا استفاده از تجهیزات استاندارد و بهینه شده نیز ضروری است تا مصرف کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین اظهارداشت: باید استانداردها در بخش‌های مختلف استخراج شده و در اختیار مشترکان قرار گیرد و تولید نیز بر اساس انرژی تنظیم و برنامه ریزی شود و در این راستان برخی کوره‌های صنایع استاندارد سازی شود تا بتوانیم با یک مترمکعب گاز بهترین و بیشترین محصول را تولید کنیم.

حجتی پور گفت: تاکید داریم کارخانه‌هایی مانند فولاد و شیشه و نیروگاهها باید با برنامه ریزی اصولی و درست بتوانند از سوخت گاز بدرستی و بهینه استفاده کنند تا این سوخت ارزشمند براحتی هدر نرود و ارزش اقتصادی آن حفظ شود.

وی تصریح کرد: وزارت نفت برای بهینه سازی مصرف سوخت با بهره گیری از مشاوران متخصص در صنعت برنامه ریزی کرده تا نسبت به بهینه سازی انرژی اقدام شود و سازوکارهایی برای کاهش مصرف انرژی در بخش تولید اتخاذ شده که می‌تواند به کاهش هزینه ها کمک کرده و به نفع مصرف کننده و تولیدکننده باشد.

این مدیر شرکت گاز افزود: از سال ۱۴۰۰ طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌های تاسیسات گرمایشی مشترکان خانگی و اداری در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ۸۲۳ موتورخانه در استان قزوین استاندارد سازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا