مصالح ساختمانی

قیر شب‌تاب به بازار معرفی شد

برای نخستین بار در جهان از جدیدترین قیر مقاوم در برابر سرما - تا منفی ۲۵ درجه سانتیگراد - رونمایی شد.

به گزارش عصرسازندگان، انواع قیرهای آنتی باکتریال با کاربرد ویژه برای ساخت مسکن، راه و شهرسازی و قیرهای جدید ترکیبی اصلاح شده “امولسیون‌های پلیمری ویژه‌“ (جوان‌سازی آسفالت به منظور بازیافت آسفالت‌های قدیمی) وارد بازار می‌شوند.

قیر  ایران به ۱۵ کشور صادر می‌شود

داوود محمدی؛ رییس انجمن قیر ایران گفت: سالانه قیر تولید کشورمان به ۱۵ کشور  از جمله عراق، هند، کنیا، سنگاپور و آفریقا صادر می‌شود که ۱.۵ میلیارد دلار ارزآوری دارد.

محمدی تصریح کرد: درحال حاضر از لحاظ قیمت‌‌گذاری دغدغه داریم و در صورتی که گمرک ایران ۳۰ تا ۴۰ دلار قیمت واقعی صادرکنندگان را لحاظ کند سالانه تا ۲ میلیارد دلار می‌توانیم قیر صادر کنیم.

وی با بیان اینکه سالانه ۶ میلیون تن قیر تولید می‌شود، اظهار داشت: چهار میلیون تن صادر می‌شود و ۲ میلیون تن نیز طبق مصوبه‌های مجلس برای طرح‌های داخل کشور اختصاص می‌یابد.

رشد ۱۴ درصدی صادرات قیر 

حمید حسینی؛ سخنگو و عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: صادرات قیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است. این محصول بدلیل کیفیت و حمایت مناسب در بازارهای جهانی شناخته شده است و مشتریان زیادی دارد.

حسینی ادامه داد: امسال تنها در بخش قیر وضعیت مناسبی داشته‌ایم و صادرات قیر در۷ ماهه امسال ۳ میلیون و ۳۳۹ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۲۸۴میلیون بوده که رشد ۱۴درصدی نسبت به مدت مشابه را نشان می‌دهد.

صادرات قیر ایران؛ فرصتی برای رشد اقتصادی 

محمدمهدی حیدری؛ سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه قیر تولیدی در کشور قابل رقابت در بازار جهانی است، گفت: به‌دلیل کیفیت خوب و مناسب قیر، شاهد عرضه این محصول در بازار جهانی و صادرات هستیم.

حیدری ادامه داد: در حوزه صادرات اقدامات خوبی انجام شده است. ۳۰۰ هزار کیلومتر راه‌های مختلف در کشور وجود دارد که باید از آنها نگهداری شود، همچنین همه ساله نیز راه‌های جدید به این راه‌ها اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه بحث کیفیت روسازی راه‌ها برای وزارت راه و شهرسازی مهم است، گفت: در این زمینه سه موضوع نوسازی ماشین‌آلات، نیروی انسانی و کیفیت در تولیدات را دنبال می‌کنیم، زیرا کیفیت قیر برای تبدیل شدن به آسفالت حائز اهمیت است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا