سازمان نظام مهندسی

ابلاغ هزینه ساخت‌وساز در سال ۱۴۰۲

جدول هزینه ساخت‌وساز هر مترمربع بنا ساختمان برای سال 1402 که با اعمال شاخص‌های تعدیل کارهای ساختمانی اعلام‌شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور محاسبه شد.

به گزارش عصرسازندگان، در چهارچوب اختیارات قانونی و در راستای اجرای ماده ۱۷ پیوست مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، جدول هزینه ساخت‌وساز هر مترمربع بنا ساختمان برای سال ۱۴۰۲ که با اعمال شاخص‌های تعدیل کارهای ساختمانی اعلام‌شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور محاسبه شده است.

بر این اساس برای گروه‌های ساختمانی ۱ و ۲ طبقه از روی شالوده، ۵۳ میلیون ریال، ۳ تا پنج طبقه از روی شالوده ۶۲ میلیون ریال، ۶ و ۷ طبقه از روی شالوده ۷۱ میلیون ریال، ۸ تا ۱۰ طبقه از روی شالوده ۸۰ میلیون ریال، ۱۱ و ۱۲ طبقه از روی شالوده ۸۹ میلیون ریال، ۱۳ تا ۱۵ طبقه از روی شالوده ۹۸ میلیون ریال و ۱۶ طبقه و بالاتر از روی شالوده نیز ۱۰۰ میلیون ریال هزینه ساخت‌وساز هر مترمربع زیربنا خواهد بود.

همچنین در ادامه این نامه آمده است که در صورتی که هیئت‌مدیره سازمان استان با توجه به شرایط و کیفیت ساخت‌وساز پیشنهاد افزایش یا کاهش حداکثر ۲۵ درصد قیمت‌های تعیین‌شده را دارد، موضوع را در هیئت چهارنفره استان (پنج نفره در تهران) طرح کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا