همایش و نمایشگاه

وزارت راه و شهرسازی توضیح دهد

اقبال شاکری از وزارت راه و شهرسازی دلایل اجرای ناقص طرح‌های جامع شهری را جویا شد.

به گزارش عصرسازندگان، عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اجرای سند طرح جامع شهر تهران از سوی وزارت راه و شهرسازی، نهادهای ذی‌ربط و رویکرد برنامه هفتم برای همکاری و هماهنگی برای مدیریت شهر تهران تأکید کرد.

اقبال شاکری در رویداد “تهران آینده؛ یک شهر، یک برنامه” بر لزوم حمایت از تشکیل نهادهای سیاست گذار، راهبر و پایشگر، به منظور ارائه خدمات مورد نیاز جامعه و مردم تاکید کرد و گفت: مجلس از ظرفیت لازم برای این حمایت برخوردار است.

حمایت از اجرای سند طرح جامع شهر

عضو کمیسیون عمران مجلس  اظهار داشت: ما همگی در برنامه هفتم توسعه با رویکرد اجرای سند طرح جامع شهر تهران کاملاً موافقیم و یکی از احکام برنامه این است که اجرای طرح در ابتدای هر سال به نتیجه برسد. برنامه ما این بود که طرح جامع شهری که وزارت راه و شهرسازی، شورا و شهرداری برای تهران تدوین کرده اند؛ در دیگر شهرها نیز اجرا کنیم.

شاکری افزود: برای مدیریت یکپارچه شهری، سه بار تا صحن رفتیم اما ارائه نشد؛ با این وجود از خیر این طرح نگذشتیم و در روز آخر طرح مدیریت یکپارچه شهری و اتحادیه شهرداران را توانستیم به جای خوبی برسانیم.

علل انحراف را گزارش دهید 

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: سئوال و درخواست ما از وزارت راه و شهرسازی این است که گزارش دهد علل انحراف طرح جامع شهری چیست و چرا ۳۰ درصد اجرایی شده و عدم اجرای آن به چه زمانی بازمی‌گردد.

شاکری تاکید کرد: ‌باید بستری فراهم شود تا بر اساس آن بتوان طرح‌های شهری آینده را تدوین کرد.

وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی این ظرفیت را دارد تا از تشکیل نهادهای سیاست‌گذار، هدایت‌گر، راهبر  و پایشگر حمایت کند تا بتوانند خدمات مورد نیاز کشور و جامعه را ارائه دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا