مسکن

وام اجاره دو برابر شد

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن توسط شبکه بانکی از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به ۸۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.همچنین، سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را به ۳ و نیم میلیارد ریال افزایش داد.

به گزارش عصرسازندگان، محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی در این خصوص گفت: دو مصوبه فوق با هدف حمایت از طرح جهش مسکن ملی و تامین مالی این طرح از سوی بانک‌ها به تصویب رسید.

بر اساس مصوبه اول، سقف تسهیلات ودیعه مسکن در شهر تهران از یک میلیارد ریال به دو میلیارد ریال، در مراکز استان‌ها از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و در سایر شهرها از ۴۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش یافت. همچنین، سقف تسهیلات ودیعه مسکن برای روستاها نیز از ۴۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال رسید.

در مصوبه دوم نیز، سقف فردی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از دو میلیارد ریال به سه و نیم میلیارد ریال افزایش یافت. نرخ سود این تسهیلات نیز ۵ درصد تعیین شده است.

این افزایش سقف تسهیلات ودیعه مسکن و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی می‌تواند به کاهش هزینه‌های مسکن و تسهیل تامین مالی طرح جهش مسکن ملی کمک کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا