گردشگری

نرخ هتل‌ها گران می‌شود

رئیس جامعه هتلداران کشور از پیشنهاد ۱۰ تا ۴۵ درصدی افزایش نرخ‌ هتل‌ها خبر داد.

به گزارش عصرسازندگان، نرخ هتل‌ها  که هر سال توسط جامعه هتلداران و طبق آیین نامه مستقل هتلداری تنظیم می‌شد امسال بدلایل نامعلومی به سازمان حمایت از مصرف کنندگان سپرده شده است.

جمشید حمزه زاده؛ رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: آیین نامه هتلداران مستقل است و هتل‌داران بر اساس آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی هر سال مهرماه نرخ‌نامه جدید را ارائه می‌دهند؛ اما امسال وزارت میراث و گردشگری بنابر دلایلی، نرخ‌گذاری را به سمت ستاد تنظیم بازار برده و اکنون نیز در دست سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.

هتلداران منتظر نرخ جدید

رئیس جامعه هتلداران کشور افزود: هتلداران کشور منتظر پاسخ هستند و این در حالی است که باوجود تورم، ما از مهرماه تاکنون هیچ افزایش نرخی نداشته‌ایم.

حمزه زاده از پیشنهاد ۱۰ تا ۴۵ درصدی افزایش نرخ‌ هتل‌ها خبر داد و اظهار داشت: این پیشنهاد بر اساس دریافت گواهی استاندارد در نظر گرفته شده است. بر این اساس هر هتل و مرکز اقامتی که گواهی استاندارد را دریافت کرده باشد می‌تواند تا ۴۵ درصد افزایش نرخ داشته باشد.

هدف استانداردسازی است

رئیس جامعه هتلداران کشور تاکید کرد: هتلی که در چرخه استانداردسازی قرار گرفته می‌تواند از ۲۵ تا ۴۰ درصد افزایش نرخ داشته باشد و مراکزی که وارد این چرخه نشده‌اند یا حق افزایش نرخ ندارند یا حداکثر تا ۱۰ درصد می‌توانند افزایش داشته باشند.

وی ادامه داد: البته این افزایش نرخ الزامی نیست و هتل‌هایی که کشش افزایش نرخ را ندارند از این کار اجتناب خواهند کرد. هدف ما تشویق هتل‌داران برای استانداردسازی است.

حمزه زاده تصریح کرد: تاکنون بیش از ۷۵ درصد هتل‌های کشور گواهی استاندارد را دریافت کرده یا در چرخه استانداردسازی قرار گرفته‌اند و می‌توانند از این نرخ‌گذاری بهره‌مند شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا