لوازم خانگی

لوازم‌خانگی سامسونگ به هوش‌‌مصنوعی مجهز می‌شوند

سامسونگ درصدد است لوازم خانگی مجهز به هوش‌‌مصنوعی خود را سال آینده به بازار جهانی عرضه کند.

طبق گزارش عصرسازندگان، سامسونگ قصد دارد با افزودن هوش‌‌مصنوعی به محصولات خانگی هوشمند یک ابر اکو سیستم متصل به اینترنت بسازد. چنین اقدامی به سامسونگ کمک می کند تا بهتر با گوگل و اپل رقابت کند.

پس از اضافه‌شدن Galaxy AI به گوشی‌های هوشمند، سامسونگ اکنون برروی افزودن هوش‌‌مصنوعی به محصولات خانگی هوشمند خود کار می‌کند.

وسایل خانگی که قرار است در ۲۰۲۵ میلادی عرضه شوند، مجهز به نوع خاصی از مدل‌های زبانی بزرگ روی دستگاه هستند که برای حریم خصوصی کاربران اهمیت دارد. این شرکت تصمیم دارد دستیار صوتی Bixby را برای کنترل محصولات خانگی در جولای سال جاری میلادی معرفی کند. هرچند سامسونگ در اصل روی ابر رایانشی برای فراهم کردن مدل‌های زبانی بزرگ تمرکز کند.

برخی دستگاه‌های خانگی هوشمند سامسونگ که مجهز به هوش‌‌مصنوعی هستند شامل یخچال‌ها، ماشین‌های لباسشویی Family Hub و غذاپزهایی هستند که نمایشگرهای LCD  نیز دارند.

پیش بینی می‌شود وسایل خانگی قابلیت‌های هوش‌مصنوعی متعددی از جمله ترجمه داشته باشند که هم اکنون به موبایل محدود است.

طبق گزارش‌ها، تعداد محصولات خانگی هوشمند متصل به SmartThings سامسونگ از ۲۰ میلیون فراتر رفته است. قابل ذکر است که این رقم در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰ میلیون ثبت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده به ۳۰ میلیون برسد.

منبع: BusinessKorea

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا