شهرداری

مردن هم گران شد

قیمت قبور در ۳ ناحیه یک، دو و سه بهشت زهرا تهران صعودی شد.

به گزارش عصرسازندگان، قیمت قبور در ۳ ناحیه ۱، ۲ و ۳ متفاوت است و کف قیمت از ۴ میلیون و ۳۰۰ تا ۱۱۵ میلیون تومان برای سه طبقه قبر خواهد بود.

این روز‌ها زندگی در ایران طبقانی شده و انگار همه محاسبه‌ها تمام و کمال بر مبنای پول است. در سرزمینی که هزینه یک شب صرف شام در رستوران‌هایش با حقوق یک ماه کارگر برابری می‌کند و دیگری برای خرید یک کفش یا لباس، گاه تا چند برابر دستمزد یک معلم و بازنشسته خرج می‌کند و در مقابل شهروندانی هستند که حالا برای تهیه یک مسکن و سرپناه با بحران مواجه هستند؛ قبرها نیز طبقه بندی شده اند.

اکنون گران‌ترین قبر‌ها در تهران و چند آرامستان داخل این شهر است؛ آرامستان‌هایی همچون محوطه شاه عبدالعظیم، امامزاده عین العلی زین العلی، محوطه امامزاده صالح و … . در بهشت‌زهرا نیز فاز یک در قسمت شمالی و غربی، با قطعات یک تا ١١٠ و قدمتی بیش از ۴٠ سال، گران‌ترین قبر‌ها را در خود جای دارد.

اما اگر بخواهید که در نقاط خاص‌تر، قبر تهیه کنید باید سراغ دلالانی را بگیرید که کارشان این است که با گرفتن درصد‌هایی، شما را به مالکان این قبر‌های خصوصی وصل می‌کنند.

قبرها هم در تله طبقه بندی  

اخیرا مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفته است: قیمت قبور در ۳ ناحیه یک، دو و سه متفاوت است و کف قیمت از ۴ میلیون و ۳۰۰ تا ۱۱۵ میلیون تومان برای سه طبقه قبر خواهد بود. در قطعات ناحیه ۳ (قطعات قدیمی، ۱۰ الی ۱۲ ساله)، قیمت ۳ طبقه، ۴۵ میلیون تومان خواهد بود و در ناحیه دو که حدود ۲۴ سال از عمر آن می‌گذرد و اوایل دهه ۸۰ احداث شده قیمت ۳ طبقه، ۷۵ میلیون تومان خواهد بود. در ناحیه یک بهشت زهرا نیز قیمت قبر ۳ طبقه ۱۱۵ میلیون محاسبه خواهد شد.

محمد جواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا همچنین تصریح کرد: در قطعات ناحیه ۳ (قطعات قدیمی، ۱۰ الی ۱۲ ساله)، قیمت ۳ طبقه، ۴۵ میلیون تومان خواهد بود و در ناحیه دو که حدود ۲۴ سال از عمر آن می‌گذرد و اوایل دهه ۸۰ احداث شده قیمت ۳ طبقه، ۷۵ میلیون تومان خواهد بود. در ناحیه یک بهشت زهرا (س) نیز قیمت قبر ۳ طبقه ۱۱۵ میلیون محاسبه خواهد شد.

قبرهای لاکچری در قبضه دلالان

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا همچنین با تأیید فضای دلالی در بهشت زهرا (س) ادامه داد: ما این موضوع را رد نمی‌کنیم و از گذشته این مسئله وجود داشته اما، با تلاش‌ و برگزاری کلاس‌های آموزشی بنا داریم این مشکل را برطرف کنیم.

او افزود: بهشت زهرا حدود ۲۰۰ قطعه دارد که قطعات قدیمی از سال ۴۹ فعال شده‌اند و قطعات ۲۰۰ به بالا از اوایل دهه ۸۰ و از اوایل دهه ۹۰ نیز ناحیه ۳ با قطعات ۳۰۰ به بالا احداث شده است.

تاجیک درمورد گرانی قبرها توضیح داد و گفت: همجواری با غسالخانه و بخش اداری، قدیمی‌ بودن، داشتن فضای سبز، نبش‌ بودن و امکان وجود جای پارک ماشین یا دسترسی به پارکینگ مناسب، دسترسی به ورودی‌های اصلی، همجواری با مترو، نزدیکی به انشعابات آب و برق، دکه تنقلات، گلفروشی و… همه آن چیز‌هایی است که قبر‌ها را گران‌تر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا