همایش و نمایشگاه

طرح جامع تهران بازنگری می‌شود

رویداد "تهران آینده؛ یک شهر، یک برنامه" به دنبال بازنگری الگوی مناسب طرح جامع شهری افتتاح شد.

به گزارش عصرسازندگان، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در آیین افتتاحیه گردهمایی «تهران آینده؛ یک شهر، یک برنامه»، وضعیت تهران را نامطلوب عنوان کرد و گفت: باید به اصلاح پیشرفت طرح جامع شهری توجه بیشتری شود و هر سال که جلو می‌رویم طرح جامع شهری نیز باید جلو برود و اصلاح شود.

چمران ادامه داد: در گذشته  شهر تهران بدون دستور و قانون جلو می‌رفت و هرچه که می‌خواستند تصمیم می‌گرفتند و اجرا می‌کردند و نتیجه آن بی‌قانونی‌ها را امروز می‌بینیم و اگر مردم از ناهنجاری‌های شهر تهران ناراحت هستند، باید بگوییم که شهر یک روزه پدید نمی‌آید و مدت زمان مدیدی برای اصلاح وضع موجود نیاز است.

وجود طرح‌های جامع برای شهر اهمیت دارد 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه قانون داشتن حتی در صورت ضعف بهتر از بی‌قانونی است، گفت: قانون بهتر از این است که پول دهیم و تعداد طبقات ساختمان‌ها افزایش یابد. امروز نتایج آن بی‌قانونی‌ها را می‌بینیم و بدانید که وجود طرح‌های جامع و قاموس برای شهر اهمیت دارد.

چمران با اعلام اینکه طرح‌های جامع شهری انعطاف پذیر هستند و به تدریج قابلیت اصلاح دارند، اظهار کرد: طرح جامع تهران قابلیت انعطاف پذیری داشت و هنوز هم دارد؛ پس از طرح تفصیلی شهر، شهرداران مناطق و مردم پیشنهادات اصلاحی را بالغ بر ۴۰۰ مورد مطرح کردند و اصلاحات اعمال شد؛ بنابراین هر سال که جلو می‌رویم طرح جامع نیز جلو می رود و اصلاح می‌شود.

وی تأکید کرد: باید در طرح‌های جامع سایر شهرها نیز این موضوع مورد توجه قرار بگیرد و دچار گذر زمان و عدم انعطاف پذیری نشوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا