حمل و نقلمدیریت و توسعه

شهرداری به دنبال خرید ۱۰۰ متروباس‌ پیشرفته

متروباس‌ پیشرفته ULTRA بزرگترین و جدیدترین اتوبوس شهری ساخت کارخانه Akia  ترکیه است که توسط اتوبوس ساز آذربایجان شرقی ایران طراحی و ساخته شده است.

به گزارش عصرسازندگان؛ اتوبوس ساز اهل آذربایجان شرقی پس از مهاجرت به ترکیه متروباس‌ پیشرفته ULTRA LF25 را با طول ۲۵ متر و مجموع ظرفیت مسافر تا ۳۰۰ نفر را طراحی کرد.

آکیا Ultra LF-25، یک اتوبوس ۵ محوره است؛ ابعاد آن (به ترتیب طول، عرض و ارتفاع) ۲۵، ۲.۵ و ۳.۴ متر است. پیشرانه آکیا ۴۵۶ اسبی است و ۲۲۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

کارخانه اتوبوس سازی تبریز با برند آکیا در شهریورماه سال ۱۳۸۶ با سرمایه گذاری مشترک ایران و چین در شهرک سرمایه گذاری تبریز به بهره‌برداری رسید. اما، تولیدات اعلامی این شرکت از سال ۹۱ روند نزولی به خود گرفت و پس از مدتی هم تولید اتوبوس این برند در ایران متوقف شد.

توسعه حمل و نقل عمومی با ورود متروباس‌های پیشرفته 

این در حالی است که مدتهاست که شهرداری تهران  توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت را در دستور کار خود قرار داده است و حتی برای اولین بار شورای شهر تهران در راستای پشتیبانی از برنامه‌های شهرداری تهران در این حوزه، بودجه قابل توجهی برای امسال در نظر گرفته است.

مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ضمن تأکید بر توسعه متروباس‌ها در تهران گفت: قطعا به دنبال توسعه متروباس‌های پیشرفته و برنامه ریزی برای آن در تهران هستیم و یکی از اولویت‌های ما خرید حداقل ۱۰۰ متروباس‌ پیشرفته برای شهر تهران است.

او افزود: ما به دنبال خرید نسل جدید متروباس‌ پیشرفته و تماما برقی، پیشرفته، با قدرت موتوری بیشتر و «۴ در» هستیم تا پرقدرت در خطوط اصلی همچون تهرانپارس آزادی و راه آهن تجریش مورد استفاده قرار گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا