همایش و نمایشگاه

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور و پله برقی آغاز به کار کرد

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته توسط اتاق تعاون ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش عصرسازندگان، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات از ۱۸ تا ۲۱ تیرماه در فضایی بالغ بر ۲۶ هزار متر مربع توسط اتاق تعاون ایران با حضور محمدمهدی برادران؛ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق تعاون ایران و حضور بیش از ۱۳۵ شرکت داخلی و خارجی از جمله آلمان، ایتالیا، ترکیه، چین و… افتتاح شد.

حضور هیات‌های تجاری از کشور ترکیه، الجزایر، عراق، افغانستان، پاکستان، اقلیم کردستان و عمان و برگزاری نشست‌های B2B بین این هیات‌ها و مشارکت‌کنندگان نمایشگاه از مهم‌ترین برنامه‌های این نمایشگاه است.

ظرفیت‌های توسعه صادرات در صنعت آسانسور

بهمن عبدالهی؛ رئیس اتاق تعاون ایران در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات گفت: با توانمندی در صنعت آسانسور، صنعتگران داخلی می‌توانند تا ۲۵ طبقه آسانسور بسازند و توانستیم  در حد بالایی به خودکفایی برسیم.

وی اضافه کرد: کشور ما در این صنعت رشد خوبی داشته و گام‌های مهمی برای رسیدن به خودکفایی کامل برداشته است.

رئیس اتاق تعاون ایران ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ما در حوزه مسکن، کارگاه بزرگ ساختمانی است، قطعا صنعت آسانسور بیشتر مورد توجه است.

عبدالهی خاطر نشان کرد:  با روند  رو به رشد این صنعت در آینده نچندان دور در این صنعت به طور کامل خودکفا خواهیم بود و امیدواریم که کشور بتواند تمام نیازهای خودش در این حوزه را بطور کامل تولید کند.

کاهش ارزبری صنعت آسانسور

محمدمهدی برادران؛ معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات گفت: در سال‌های اخیر در این حوزه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش ارز بری داشته ایم که اگر برخی موانع در حوزه مواد اولیه برداشته شود و بتوانیم با قیمت‌های جهانی و مناسب مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم، سهم بازارمان در حوزه‌های صادراتی نیز حتما افزایش خواهد یافت.

وی بیان داشت: ایمنی در صنعت آسانسور مهمترین مسئله است که ارتباط مستقیم با ضمانت کالا دارد و بیشتر توسط تولیدکنندگان داخلی دنبال می‌شود  که به کالای خودشان مطمئن باشند و این سطح ضمانت را ارتقا بدهند.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: این دلایل مختلف باعث شده است که این صنعت در سالهای اخیر رشد خوبی داشته و پیوند با  شرکت های دانش بنیان نیز تقویت شده است .

برادران گفت: پیش از این در حد ۱۰ طبقه می‌توانستیم تولید آسانسور داشته باشیم که الان بیشتر از ۲۰ طبقه می‌توانیم تولید کنیم که نشان دهنده ارتقا تولید در این صنعت می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کاهش ارز بری داشته ایم اگر برخی موانع در حوزه مواد اولیه برداشته شود و بتوانیم با قیمت های جهانی و مناسب مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم سهم بازارمان در حوزه های صادراتی نیز حتما افزایش خواهد یافت.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت ابراز داشت: نگاه ما این است این اتفاق در یک حوزه رقابتی صورت بگیرد و مصرف کنندگان و صاحبان صنعت ساختمان بتوانند انتخاب کنند که با کدام رویکرد از کدام محصول این صنعت استفاده کنند.

شرکت‌های حاضر در این رخداد نمایشگاهی آخرین دستاوردهای خود را در قالب گروه‌های کالایی آسانسور، پله برقی، بالابر و نقاله، جرثقیل و بالابرهای زنجیری، جک، لیفتراک و سایر لیفت‌ها، پیاده روی متحرک، هوشمندسازی و فناوری‌های نوین در صنایع وابسته به بالابرها و نقاله‌ها و سایر گروه‌های مرتبط در معرض نمایش خواهند گذاشت.

علاوه بر شرکت‌های صنعتی، نمایندگان دولتی و نهادهای مربوط به صنعت آسانسور نیز در این نمایشگاه حضور دارند و به منظور حمایت از توسعه صنعت آسانسور و حل مشکلات مرتبط با آن، با شرکت‌ها و خریداران در ارتباط هستند.

زمان بازدید از این نمایشگاه ۸ صبح تا ۳ عصر ۱۸ تا ۲۱ تیرماه است و علاقه‌مندان می‌توانند از آخرین فنّاوری‌های این صنعت بازدید کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا