شهر

سرعت فرسودگی بافت‌ مسکونی از نوسازی بیشتر است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور شتاب گرفته اما واقعیت این است که سرعت نوسازی این بافت‌ها هنوز هم از فرسودگی آن کمتر است.

به گزارش عصرسازندگان، مهدی چمران؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نخستین همایش نهضت مالی شهر که در سالن همایش مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: عقب‌ماندگی در همه شهرها زیاد است، اما در تهران فرسودگی بافت‌های مسکونی به بیش از شش هزار هکتار می‌رسد.

چمران با بیان اینکه لایحه‌ای تنظیم شد تا به بازسازی بافت‌های فرسوده کمک کنیم، افزود: این امر موجب شد تا تخفیف ۵۰ درصدی برای احیای بافت فرسوده اعمال شود، مقرر شد این اعتبار از سوی دولت تأمین شود که محقق نشده است در حالی که طرح بیش از هفت سال در حال اجرا است.

احیای بافت فرسوده با همکاری مردم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احیای بافت فرسوده بنا بر مصوبه مجلس با همکاری مردم، دولت و شهرداری در دستور کار قرار گرفت، گفت: خواستار آن هستیم که دولت سهم خود را پرداخت کند.

چمران با بیان اینکه یکی از اهداف ما تأمین ناوگان حمل‌ونقل عمومی است، اضافه کرد: مطالبات مردمی در خصوص کمبود اتوبوس در سطح شهر بسیار است، چگونه می‌توانیم به مردم بگوییم که اتوبوس سفارش داده‌ایم، اما وزارت کشور هنوز اعتباری واریز نکرده است تا خرید تکمیل شود و ناوگان حمل‌ونقل عمومی ارتقا پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز نتوانستیم در شهر و کشورمان از ظرفیت‌های مردمی به خوبی استفاده کنیم، ساکنان بعضی محلات می‌گویند حاضر هستیم حتی پل را برای منطقه خودمان احداث کنیم یا اقدامی را انجام دهیم، باید اعتماد مردمی را با برنامه‌ریزی دقیق ارتقا دهیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.

چمران تاکید کرد: اعتماد مردمی بزرگ‌ترین سرمایه ملی است و باید در مسیر ارتقای آن تلاش کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا