ساخت و ساز

ساخت مسکن تا ۵ طبقه در گلابدره مجاز شد

مقدمات ساخت‌و‌ساز قانونی در محله گلابدره پس از تصویب و ابلاغ طرح موضعی این محله، فراهم شد.

به گزارش عصرسازندگان، با توجه به صورتجلسه مشترک معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یک تهران و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، در طرح موضعی گلابدره با توجه به عرض معبر و حدنصاب قطعات، امکان ساخت‌و‌ساز در سه، چهار و پنج طبقه مجاز شد.

سید مهدی صباغ؛ شهردار منطقه یک اظهار داشت: حدود ۲ درصد از مساحت منطقه یک شامل ۹۱٫۲ هکتار – ۳۷۷۰پارسل- در زمره بافت فرسوده قرار گرفته و تاکنون نزدیک به ۳۱ درصد از مساحت این بافت نوسازی شده است.

صباغ تصریح کرد: از این میان محدوده گلابدره بخش عمده‌ای از بافت فرسوده منطقه را شکل داده است که در سال‌های گذشته با توجه به مشکلات موجود بر سر راه نوسازی امکان ساخت‌و‌ساز قانونی در آن میسر نبود.

وی گفت: طیف گسترده‌ای از اقدامات طی دو سال گذشته در محدوده گلابدره از اصلاح طرح تفصیلی، پیگیری اخذ سند مالکیت، تعریف طرح‌های خدماتی چند منظوره و اخذ اعتبار به عنوان رویکرد‌های تشویقی‌تا برخورد با ساخت‌و‌ساز‌های غیر مجاز به عنوان رویکردی قهری عملیاتی شده است تا برآیند مجموعه اقدامات صورت گرفته زمینه ساز بهبود و توسعه بافت ناکارآمد محله از یک سکونتگاه غیر رسمی به محله‌ای قابل سکونت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا