انجمن و تشکل ها

ساخت مسکن ارزان با استفاده از سازه‌های فولادی

برای تولید مسکن ارزان قیمت و اصلاح الگوی سازه‌های فولادی باید از توان شرکت‌های تولیدی، صنعتی و دانشگاهیان استفاده کرد.

به گزارش عصرسازندگان، دوازدهمین کنفرانس ملی سازه و فولاد و اولین کنفرانس نوردکاران فولادی ایران طی روزهای ۲۰ الی ۲۲ آذر ۱۴۰۲ توسط انجمن سازه‌های فولادی ایران در مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار شد.

سهم ناچیز سازه‌های فولادی در ساخت مسکن 

سیامک ایپکچی؛ رئیس انجمن سازه‌های فولادی ایران در ابتدای این کنفرانس گفت: امروز یک باور ملی بین دانشگاه و صنعت اتفاق افتاده است و امید است بتوانیم با اصلاح الگوی مصرف سازه‌های فولادی بر مشکلات اقتصادی فائق آییم.

ایپکچی به اهداف برگزاری این کنفرانس اشاره کرد و افزود: برای تحقق مسکن ارزان قیمت با استفاده از سازه‌های فولادی نیازمند همکاری صنعت، دانشگاه و مسوولان هستیم تا با تکیه بر استعداد نخبگان دانشگاهی بحث طراحی، سبک‌سازی و صنعتی‌سازی، تولید و نصب سازه‌ها را محقق کنیم.

علی اکبر آقاکوچک؛ رئیس کنفرانس ملی سازه و فولاد ادامه داد: توسعه در ابعاد مختلف باعث ایجاد ثروت می‌شود . توسعه پایدار باید نیازهای حال و آینده را تامین کند و برای نیل به این هدف توسعه اقتصادی و زیست محیطی باید با هم به پیش روند.

رئیس کنفرانس ملی سازه و فولاد تصریح کرد: فولاد در توسعه اقتصادی حوزه عمران و آبادی نقش اثرگذار و کلیدی را ایفا می کند؛ بخصوص در توسعه راه‌ها، مسکن و پل‌ها.

وی تاکید کرد: آمار نشان می‌دهد سهم سازه‌های فولادی در بخش ساختمان پایین است- امسال ۳۰ میلیون تن و پارسال ۲۰ میلیون تن تولید داشته‌ایم البته بخشی نیز صادر شده است- که باید علت این درصد پایین عارضه‌یابی شود.

آقاکوچک به ویژگی‌های استفاده از فولاد اشاره کرد و گفت: شکل پذیری بالای فولاد بخصوص در ساخت و سازهای مقاوم در برابر زلزله، امکان پیش ساختگی فولاد و همچنین سبز بودن یا به اصلاح فولاد سبز که در مبحث توسعه پایدار بسیار مهم است؛ از ویژگی‌های استفاده از سازه های فولادی است.

رئیس کنفرانس ملی سازه و فولاد ادامه داد: مساله اصلی امروز سازه‌های فولادی در کشور، اتصال است که منجر به هزینه بالا می‌شود . برای کاهش هزینه و ارتقای این صنعت باید تولید کنندگان فولاد در این امر ما را یاری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا