مسکن

دستور وزیر برای کاهش قیمت نهایی ساخت مسکن‌ حمایتی

بنیاد مسکن مکلف به خرید سیمان و فولاد مسکن‌ حمایتی از بورس کالا شد.

به گزارش عصرسازندگان، بنابر گزارش نشست شورای مسکن با حضور مهرداد بذرپاش و معاونان مسکنی این وزارتخانه؛ بورس کالا مکلف شد فولاد و سیمان را با نرخ‌های حمایتی و مناسب‌تر برای تامین مسکن‌ حمایتی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه این نشست به ابلاغ قانون «ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها» اشاره کرد و گفت: دستورالعمل‌های اجرایی این قانون از جمله تعیین ساز و کارهای تعیین سقف قیمت اجاره لازم است هرچه سریع‌تر آماده و نهایی شود.

بذرپاش با اشاره به اینکه راه‌اندازی نهضت کاهش قیمت تمام‌شده مسکن‌ حمایتی در کشور دستور رییس‌جمهوری است، تصریح کرد: قیمت فولاد و سیمان باید کاهش یابد؛ هر مسیری که قیمت مصالح را افزایش دهد مذموم است و این مسیر باید اصلاح شود.

وی تأکید کرد: باید فاکتور‌های مؤثر در ساخت‌وساز را کاهش دهیم و دستور ریاست‌جمهوری برای اجرای نهضت ملی مسکن اجرا شود، البته دراین‌باره برخی حرف‌هایی زده‌اند که شوخی است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه خواستار مقاوم‌سازی ساختمان‌ها براساس مقررات ملی ساختمان شد.

همچنین، بذرپاش بر تشدید نظارت بر عملکرد مشاوران املاک در سراسر کشور تأکید کرد.

یادآوری می‌شود «قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها» را که در جلسه علنی روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ به تأیید شورای نگهبان رسید که ۲۵ اردیبهشت رئیس جمهور برای اجرا به قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا