گردشگری

دبی‌مال پربازدیدترین مکان روی کره زمین

دبی‌مال با 105 میلیون بازدیدکننده درسال 2023 رکورد پربازدیدترین مکان روی زمین را شکست.

به گزارش عصرسازندگان، تعداد بازدیدکنندگان دبی مال نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است. همچنین، دبی‌مال بیش از ۲۰ میلیون بازدیدکننده دردو ماه اول سال ۲۰۲۴ ثبت کرده است.

دبی‌مال، رکورد جذب گردشگر در جهان را شکست

دبی با جذب ۱۷ میلیون گردشگر خارجی در سال گذشته، رکورد شکست. موفقیت ادامه‌دار دبی در جذب گردشگر باعث شده این قطب گردشگری برای سومین سال متوالی جایگاه نخست «مقصدهای جهانی» در رقابتی تحت عنوان  Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2024   را کسب کند.

مسافران از کشور‌های هند، انگلیس، عربستان سعودی، روسیه و عمان به ترتیب بیشترین گردشگران دبی بوده اند. بر اساس گزارش اداره اقتصاد و گردشگری امارت دبی، این منطقه در سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۲ ماه استثنایی از نظر گردشگری را تجربه کرده و با جذب ۱۷ میلیون گردشگر بین‌المللی رکورد تازه‌ای را به نام خود ثبت کرد.

بر اساس «گزارش عملکرد گردشگری» در دبی که با استناد به داده‌های اول ژانویه تا آخر دسامبر ۲۰۲۳ به دست آمده، دبی در این بازه زمانی پذیرای ۱۷ میلیون و ۱۵۰ هزار مسافر شبمانی بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ افزایشی ۱۹ درصدی را شاهد بوده است.

این در حالی است که کل توریست‌های خارجی در سال ۲۰۲۲ معادل ۱۴.۳۶ میلیون و در سال ۲۰۱۹ نیز ۱۶.۷۳ میلیون نفر بوده است.

این موفقیت‌ها بازتاب‌دهنده امکانات و زیرساخت‌های متنوع و مدرن، خدمات باکیفیت و همکاری ادامه‌دار میان دولت و بخش خصوص امارات متحده عربی است. با فعالیت‌های متنوع و رویدادهایی در کل سال شامل کنفرانس‌های کسب‌وکار، فعالیت‌های تفریحی و مسابقات ورزشی، دبی برای گردشگران با بودجه‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد و همین تنوع، کلید جذب گردشگران از سراسر جهان است.

دبی‌مال و ثبت یک رکورد جدید برای اقتصاد دبی!

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد امارات-دبی ضمن اشاره به این آمار در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: شهر دبی در سال ۲۰۲۳، از ۱۷ میلیون بازدیدکننده بین‌المللی میزبانی کرد. این رشد قابل توجه ۱۹.۴ درصدی، دبی را با قاطعیت به عنوان یک مقصد پیشرو تثبیت کرد.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: این شهر در خط مقدم بخش گردشگری جهانی قرار دارد و یکی از بالاترین نرخ‌های جهانی اقامت در هتل معادل ۷۷.۴ درصد از ظرفیت  ۱۵۰ هزار اتاقی را دارد.

ولیعهد امارات-دبی افزود: این دستاورد با اهداف تعریف شده در چشم‌انداز اقتصادی دبی ۲۰۳۳ (D33)، با هدف قرار گرفتن دبی به عنوان یکی از سه شهر برتر جهان برای تجارت و گردشگری، مطابقت دارد.

او در دسامبر ۲۰۲۳ در نشست توجیهی «دپارتمان اقتصادی و سیاحتی دبی» گفته بود که حوزه گردشگری بخش کلیدی دستیابی به اهداف دستور کار اقتصادی دبی، D33  است.

بیشترین مسافر‌ها از کدام کشور‌ها می‌آیند؟

هندی‌ها با ۱.۹ میلیون نفر در رتبه اول بیشترین بازدیدکننده خارجی از دبی قرار گرفتند. علاوه بر این، هندی‌ها به برترین خریداران املاک دبی در سال ۲۰۲۳ تبدیل شدند. پس از آن بریتانیا با ۹۵۴ هزار نفر، عربستان سعودی با ۹۳۰ هزار مسافر، روسیه با ۹۱۷ هزار نفر و عمان با ۸۶۰ هزار نفر، بیشترین میزان بازدیدکننده از دبی را به نام خود ثبت کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا