مسکن

خانه مناسب چند متری است؟

بهترین متراژ خانه مناسب برای خانواده‌های بالای دونفر 80 متر است که در نهضت ملی مسکن درنظر گرفته شده است.

به گزارش عصرسازندگان؛ دولت برای کاهش قیمت هزینه مسکن بدنبال ساخت مسکن اقتصادی و کاربردی توسط انبوه سازان است.

کمال علی‌پور خنکداری؛ نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه ساخت مسکن ۲۵ متری ایراد دارد گفت: بهترین متراژ ساخت خانه مناسب برای خانواده های بالای دونفر ۸۰ متر است که در نهضت ملی مسکن درنظر گرفته شده است.

علی‌پور خنکداری نماینده  قائم شهر، سوادکوه افزود: برای اینکه بتوانیم مسکن را در کشور تامین کنیم باید به سمت اجاره داری حرفه ای و ساخت مسکن اقتصادی حرکت کنیم .

وی تصریح کرد: باید دولت را موظف کنیم که انبوه سازان را تشویق به ساخت مسکنی کند که کاربرد اجاره دادن داشته باشد، در تمام دنیا اجاره داری حرفه ای شرایطی را فراهم می‌کند تا قیمت کمرشکن هزینه مسکن پایین آورده شود و قیمت نزولی شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت: بحث دیگر ساخت مسکن اقتصادی است، در تمام دنیا این روش جا افتاده است اما اینکه الان بخواهیم استارت این اقدام را بزنیم زمانش نیست ولی در آینده باید مسکن اقتصادی با متراژ پایین‌تر را برای زوج‌ها و مجردها در نظر بگیریم.

علی‌پورافزود: دولت باید به سمتی برود که مسکن اقتصادی بسازد تا مشکل خانه مناسب خانوارهای بالای دو نفر که در نهضت ملی مسکن حداقل متراژ را ۸۰ متر دیده شده ساخته شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا