سازمان نظام مهندسی

تحول ساخت و ساز با ابلاغ الگوریتم مجریان ذی‌صلاح

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از ابلاغ الگوریتم مجریان ذی‌صلاح ساختمان‌ها طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش عصرسازندگان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز از طراحی الگوریتم به‌کارگیری مهندسان مجریان ذی‌صلاح و ابلاغ آن طی هفته آتی خبر داد و گفت:‌ جامعه مهندسی تغییرات و تحولات اساسی در ساخت و ساز داشته است و همه مدیران و مسئولان و حتی بهره برداران به وجود همه مهندسان افتخار می‌کنند.

حضور الزامی مجریان ذی‌صلاح در تمام ساختمان‌ها

حمزه شکیب؛ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: سال گذشته توانستیم سه کار مهم را انجام دهیم. اولی مربوط به  تعرفه خدمات مهندسی بود که در سال مهار تورم به کمک  دوستان وزارت راه، خوشبختانه تعرفه تا سقف ۷۶ درصد افزایش پیدا کرد. اتفاق بعدی، بحث مجریان ذی‌صلاح است که علی رغم اینکه لزوم بکارگیری مجریان ذی صلاح در قانون آمده است  و در مبحث دوم به صراحت تاکید شده اما اجرای آن تحت تاثیر فراز و نشیب‌هایی عملیاتی نشد.

شکیب ادامه داد: خوشبختانه طی چند ماه اخیر با رای دیوان عدالت اداری به‌کارگیری مجری ذی صلاح برای تمام ساختمان‌ها الزامی شد. بحث مجری ذی صلاح باید به نحو احسن اجرا شود و خواهش می‌کنم مهندسان هم کار خوب انجام دهند و هم این  خدمت مهندسی خود را رایگان عرضه نکنند.

سال آینده تعرفه مهندسان واقعی می‌شود

وی با اعلام این‌که الگوریتم کار مجریان ذی صلاح در حال طراحی است و هفته آینده ابلاغ می شود و مجریان مکلف هستند این روند را انجام دهند، گفت: تعرفه واقعی مهندسان برای سال آینده را به وزارت راه و شهرسازی  اعلام می‌کنیم،‌ چراکه هزینه ساختی که معیار تعیین تعرفه مهندسی است اصلا واقعی نیست و این مسئله همواره مورد تمسخر جامعه مهندسی است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: مصم هستیم این تعرفه واقعی شود. همچنین سال آینده به‌دنبال عملیاتی شدن مبحث ۲۲ مقررات ملی با همکاری  و وزارت راه و کشور و مجلس هستیم که  هم زمینه ایحاد ظرفیت‌های جدید شغلی برای مهندسان است  و هم از اتفاقاتی نظیر حوادث ناشی از حریق و…در ساختمان‌ها پیشگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا