برنامه ریزی

ارائه مسکن جایگزین به شهروندان آسیب‌دیده از سیل

دستور تشکیل کمیته‌ای برای بررسی فوری همه درخواست‌های شهروندان آسیب‌دیده اماراتی از سیل و بارندگی از سوی ولیعهد دبی صادر شد.

به گزارش عصرسازندگان، شیخ حمدان؛ ولیعهد دبی همچنین به دپارتمان زمین دبی و آژانس تنظیم مقررات املاک دستور داد تا برای تسریع در بازگرداندن وضعیت عادی با انبوه سازان جهت ارائه مسکن جایگزین به شهروندان آسیب دیده از سیل هماهنگ شوند.

ارائه مسکن جایگزین برای بازگشت به حالت عادی

در نشستی که با حضور شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم، معاون اول حاکم دبی، معاون نخست‌وزیر و وزیر دارایی برگزار شد، پیشرفت تلاش‌ها برای کاهش پیامدهای هوای شدید در امارات ارزیابی شد. تیم‌های زمینی دولت دبی، با حمایت داوطلبان مردمی، فعالانه روی راه‌حل‌های فوری برای چالش‌ها کار می‌کنند تا از ارزیابی دقیق وضعیت در مناطق آسیب‌دیده مطلع شوند.

حمدان دستور تشکیل کمیته‌ای برای بررسی فوری همه درخواست‌های شهروندان اماراتی که از باران شدید آسیب دیده‌اند را صادر کرد. این کمیته مناسب‌ترین اقدامات را برای رسیدگی به درخواست‌ شهروندان آسیب دیده با اولویت تعمیر و بازسازی خانه‌های شهروندان آسیب‌دیده تعیین خواهد کرد.

شیخ حمدان همچنین به اداره زمین دبی و آژانس تنظیم مقررات املاک و مستغلات (RERA) دستور داد تا با انبوه سازان برای تسریع در بازگرداندن وضعیت عادی در تمام جوامع تحت مدیریت آنها هماهنگ شوند.

طبق این دستور؛ تمام شرکت‌های مدیریت مسکونی و انبوه سازان، خدماتی مانند ارائه مسکن جایگزین برای سکونت شهروندان آسیب دیده از سیل، توزیع غذا بین افراد آسیب‌دیده، خدمات جامع کنترل آفات، افزایش امنیت برای اطمینان از ایمنی ساکنان، کمک به بازگشت به املاک مسکونی مانند نظافت داخلی؛ پایش و مستندسازی خسارات ناشی از بارندگی در دوره پوشش بیمه و کمک در ارزیابی خطرات احتمالی برای اموال بدون هزینه اضافی ارائه می‌دهند.

شیخ حمدان با بیان اینکه دبی مصمم است از همه کسانی که تحت تاثیر شرایط نامساعد جوی قرار گرفته‌اند حمایت کند، گفت شخصاً بر پیشرفت اقدامات نظارت خواهد کرد.

او تاکید کرد: تیم‌های امدادی حضوری از همه شهروندان و ساکنان حمایت موثر خواهند کرد.

تشکیل کمیته جدید برای رفاه شهروندان

شیخ حمدان همچنین دستور داد برای حمایت از مردم آسیب‌دیده کمیته‌ای به ریاست عمر بوشهاب، مدیرعامل مؤسسه مسکن محمد بن راشد، تشکیل شود. اعضای کمیته همچنین شامل اداره توسعه جامعه دبی، شهرداری دبی، اداره راه و حمل‌ونقل، اداره برق و آب دبی و اداره اقتصاد و گردشگری هستند. وظیفه این کمیته دریافت و رسیدگی سریع به درخواست‌های شهروندان آسیب‌دیده از سیل اخیر است تا اطمینان حاصل شود که نگرانی‌ها و نیازهای آن‌ها به طور موثر رسیدگی می‌شود.

شیخ حمدان از وزارت اقتصاد و گردشگری به دلیل همکاری با بخش خصوصی و هتل‌ها در دبی برای فراهم کردن اسکان موقت برای شهروندان آسیب‌دیده از سیل تا زمان تعمیر خانه‌هایشان قدردانی کرد. او بر اهمیت ارائه مسکن فوری برای همه شهروندان آسیب‌دیده در طول دوره تعمیر تاکید کرد و گفت رفاه شهروندان اولویت اصلی دولت است.

حمدان امور اسلامی و فعالیت‌های خیریه دبی را با نظارت و ارائه حمایت‌های بشردوستانه به افراد نیازمند مدیریت می‌کند. او همچنین به اداره توسعه جامعه دستور داد تا پلتفرم «جود» را برای دریافت کمک‌های بخش خصوصی به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم آسیب‌دیده از آب‌وهوای شدید در امارات فعال کند.

منبع: economymiddleeast

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا