همایش و نمایشگاه

آغاز به کار بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی روز ۲۲ دی‌ماه با حضور عزت‌الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دکتر بیک زاده عضو هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد.

به گزارش عصرسازندگان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی گفت: انتظار ما این است که دولت در زمینه صادرات زمینه‌های لازم را برای صنایع و به خصوص صنعت سرامیک و کاشی به وجود بیاورد.

عزت‌الله اکبری تالارپشتی ادامه داد: نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات در صنعت سرامیک نیاز به ارز دارد که در صورت حمایت از این صنایع، خود می‌توانند ارز موردنیازشان را تأمین کنند. توصیه ما به دولت این است که استفاده از ارز ناشی از فروش نفت و گاز را برای صنایع ممنوع کند.

عدم به‌روز رسانی روش‌های تامین ارز صنایع  

وی افزود: ارز ناشی از فروش نفت و گاز باید به صندوق توسعه ملی برود و با بهره کم و به صورت تسهیلات در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد. این در حالی است که در شرایط کنونی این اتفاق در کشور رخ نمی‌دهد و به همین دلیل ما با چالش مواجه هستیم. سازوکاری که امروز در کشور استفاده می‌شود این است که بانک مرکزی از صنایع می‌خواهد ارز مورد نیاز خود را از آن‌ها بگیرند که این‌گونه روش‌ها سنتی و عقب‌مانده است.

تالارپشتی اظهار داشت: بهترین حالت این است که تولیدکننده ارز نیز تولید کند و سرمایه خود را توسعه بدهد. این در حالی است که توجه کافی به این موضوع نمی‌شود. نباید همه چشم‌ها به پول نفت باشد.

لازم به ذکر است نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی با حضور ۹۰ شرکت داخلی و ۳ شرکت خارجی از شرکت‌های چین و ایتالیا از ۲۲ تا ۲۵ بهمن‌ماه از ساعت ۸ الی ۱۵ برگزار می‌شود و بازدید برای عموم رایگان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا